Dermatoloģija

Bojāto asinsvadu ārstēšana ar lāzeru

Mūsdienās asinsvadu bojājumus ārstē ar lāzeru – tas ir visefektīvākais un komfortablākais asinsvadu ārstēšanas veids. Mēs strādājam ar Deka Again lāzeru, kas spēj likvidēt  paplašinātus asinsvadus, kapilārus, asinsavadu “zvaigznītes”, ķiršu krāsas angiomas, “vīna” plankumus un citus asinsvadu veidojumus. Procedūras laikā, kapilāru paplašinātās sieniņas, reaģējot uz lāzera staru, salīp, asinsvadu veidojumi dabiskā ceļā tiek koagulēti un izvadīti no organisma. Apmēram pēc 2-4 nedēļam bojātie asinsvadi izzūd.  Dažus asinsvadu bojājumus, piemēram, hemangiomas, ir iespējams likvidēt vienas procedūras laikā. Citiem, sarežģītākiem veidojumiem, ir nepieciešams procedūru atkārtot 2-3 reizes. Procedūru var atkārtot pēc 3- 4 nedēļām.

IEROBEŽOJUMI PĒC ASINSVADU APSTRĀDES PROCEDŪRAS:

  • 2-6 dienas pēc procedūras nav ieteicams apmeklēt pirti, karstu vannu un citas, ar siltumu saistītas, procedūras
  • Bojāto asinsvadu ārstēšanas laikā nav ieteicams sauļoties un apmeklēt solāriju
  • Procedūru nav ieteicams veikt saules aktīvajos mēnešos (no maija līdz septembrim)


VAI PROCEDŪRA IR SĀPĪGA?


Procedūra ir nedaudz nepatīkama, tās laikā  var just siltumu un dedzinošu sajūtu. Uzreiz pēc procedūras  aptrādātajai zonai tiek uzliktas  atvēsinošas ledus kompreses, lai samazinātu nepatīkamo sajūtu un tūsku.

Pigmenta plankumu likvidēšana ar lāzeru

Pigmenta plankumi rodas pastiprināta melanīna ražošanas dēļ. Sauļošanās, fotonovecošana, hormonālas pārmaiņas ir galvenie pigmenta plankumu rašanās iemesli. Aleksandrīta lāzera procedūra ir iedarbīgākais veids cīņā ar nevēlamiem pigmenta plankumiem. Procedūras laikā tiek novērstas visas ādas pigmenta izmaiņas: melazma vai hloazma (“grūtniecības plankumi”), brūnie, saules/vecuma plankumi, vasaras raibumi, seborejas keratozes u.c.

CIK PROCEDŪRAS NEPIECIEŠAMAS?

 Pigmenta plankumi pēc lāzerprocedūras uz dažām dienām kļūst tumšāki, bet 3–7 dienu laikā tie sāk izbalēt. Ja pēc pirmās procedūras reizes pigmenta plankumi vēl ir redzami, atkārtotu procedūru var veikt pēc 3-4 nedēļām.


IEROBEŽOJUMI PĒC PIGMENTU PLANKUMU MAZINĀŠANAS PROCEDŪRAS:

  • 2-6 dienas pēc procedūras nav ieteicams apmeklēt pirti, karstu vannu un citas, ar siltumu saistītas, procedūras
  • Pigmenta plankumu noņemšanas  laikā nav ieteicams sauļoties un apmeklēt solāriju
  • Procedūru nav ieteicams veikt saules aktīvajos mēnešos (no maija līdz septembrim)

 

Fotoatjaunošana ar lāzeru

Fotoatjaunošana ir jaunākā metode cīņā ar ādas novecošanos, kas rodas samazinoties kolagēna daudzumam organismā. Tā palīdz novērst pigmenta plankumu veidošanos, mazina vecuma izraisītos plankumus un sīkās krunciņas.

KAS NOTIEK FOTOATJAUNOŠANAS LAIKĀ?

Procedūras laikā tiek stimulēts kolagēns un elastīns, kas veicina ādas fotorejuvenizāciju, palielina ādas tonusu, atjauno un izlīdzina tās struktūru. Āda kļūst gluda un skaista, it īpaši izmaiņas var novērot uz sievietes sejas un dekoltē apvidū – āda kļūst manāmi stingrāka. Ādas atjaunošana ir saudzējoša, ārstnieciksa procedūra, kuras laikā āda netiek traumēta. Procedūras laikā ar lāzera impulsiem tiek stimulēti fibroblasti, kas veicina elastāna un kolagēna ražošanu. Tā tiek sintezēta, aptuveni par 30% vairāk, jauna kolagena veidošanās un notiek ādas atjaunošana.

Procedūras laikā ir jūtams neliels siltums un āda kļūst nedaudz sārta. Ja uz ādas ir pigmenta plankumi, tie uz dažām dienām kļūs tumšāki, līdz izzudīs.

CIK PROCEDŪRAS NEPIECIEŠAMAS, LAI SASNIEGTU REZULTĀTU?


Pilnīgam rezultātam nepieciešams veikt 2-3 procedūras ik pa 4 nedēļām.

Fotorejuvenācija jeb IPL terapija

Mūsu klīnika strādā ar Deka Luksea Plus fotorejuvenācijas iekārtu, kas ir pirmā šāda veida iekārta Baltijā.

IPL terapija būs īstais risinājums, lai ārstētu taukainu, porainu ādu, ar noslieci uz akni. Tā būs piemērota metode dažādu asinsvadu izmaiņu ārstēšanai, tai skaitā rozācijas, asinsvadu veidojumu, paplašinātu kapilāru un angiodisplāzijas likvidēšanai. Kā arī IPL terapija ir visefektīvākā metode cīņai ar pigmentāciju. Tā palīdz novērst jebkura izmēra, krāsas un struktūras pigmentus – vasaras raibumus, melasmas, dishromiju, pigmentus pēc pinnēm un brūcēm, un postaknes plankumus.

IPL fotoatjaunošanas procedūras rezultātā tiek novērstas ar vecumu saistītas ādas izmaiņas- grumbu parādīšanās, ādas tvirtuma un elastības zudums. Tiek atjaunota sejas āda, panākts liftinga efekts un grumbu samazināšana.

Cik procedūras ir nepieciešamas?

Pēc IPL terapijas rezultāts ir redzams uzreiz un pietiek ar vienu procedūras reizi, tomēr izcilākam rezultātam procedūru var veikt atkārtoti 2-3 reizes.