BOTULĪNA TOKSĪNA INJEKCIJAS

Botulīna toksīna injekcijas

Botulīna toksīna injekcijas ir vienkārša un droša procedūra, ko miljoniem cilvēku visā pasaulē izmanto jau daudzus gadus, lai novērstu vizuāli redzamās novecošanas pazīmes sejā. To izmanto kā līdzekli pret grumbām un mīmikas krunciņām, smieklu krunkām vai vārnu kājiņām. Botulīna toksīna injekcijas efektīvi novērš horizontālas pieres rievas un vertikālas “dusmu” krunkas.

KĀ NOTIEK PROCEDŪRA?

Botulīna toksīnu ar smalku mikroadatu precīzi ievada konkrētos punktos, kā rezultātā tiek bloķēts nerva impulsa pārvade konkrētajā muskulī, traucējot tam sarauties. Mīmika kļūst mazāk aktīva un tiek kavēta grumbu veidošanās.

KĀ IZSKATĪSIES SEJAS ĀDA PĒC PROCEDŪRAS?

Uzreiz pēc procedūras nav redzamas nekādas pazīmes par injekciju veikšanu. Parasti efektu var ieraudzīt pēc 2–7 dienām, taču pilnīgs efekts ir redzams 14 dienu laikā- āda konkrētajās zonās kļūst gluda, un grumbas izlīdzinās, bet pārējā sejas muskulatūra strādā kā parasti, tādēļ ierastās sejas izteiksmes nemainās.

CIK ILGI SAGLABĀJAS EFEKTS?

Botulīna injekcijas iedarbība saglabājas 4-6 mēnešus. Klīniskie pētījumi rāda, ka pēc atkārtotām injekcijām efekts ir noturīgāks un ilgāks, jo konkrētajā zonā muskuļi atslābst un zūd pieradums veidot noteiktas sejas izteiksmes.

KAD PROCEDŪRA NETIEK VEIKTA?

 • Ja ir slimības, kuru laikā ir traucēta nervu impulsu nodošana (miastēnija u. c.);
 • Grūtniecība vai zīdīšana;
 • Lokāli iekaisuma procesi;
 • Hemofilija;
 • Alerģiskas reakcijas pret kādu no preperāta komponentiem.

REKOMENDĀCIJAS PĒC PROCEDŪRAS:

 • Pēc injekciju veikšanas drīkst atgriezties ierastajās ikdienas gaitās;
 • 2-3 dienas pēc botulīna toksīna injekciju veikšanas nav ieteicams sportot, lietot alkoholu un sauļoties;
 • 7– 10 dienas pēc procedūras jāizvairās no pārkaršanas (karstām vannām,, džakuzi pirtīm vai saunām);
 • Divas nedēļas pēc procedūras nelietot aminoglikozīdu, trankvilizatorus (šo preparātu lietošana var samazināt botulīna toksīna iedarbību);
 • Vismaz 12h pēc procedūras nedrīkst masēt injekciju vietas;
 • Vismaz 4-6h pēc procedūras izvairīties no atrašanās guļus pozīcijā.

Mūsu dermatoloģijas klīnikā tiek lietots Francijā ražots un Latvijā oficiāli sertificēts botulīna toksīna preparāts – Dysport.

BOTULĪNA TOKSĪNA INJEKCIJAS PRET PASTIPRINĀTU SVĪŠANU JEB HIPERHIDROZI ir pasaulē visefektīvākā metode, lai kontrolētu un novērstu pastiprināto svīšanu padusēs, plaukstās un pēdās, jo botulīns mazina sviedru dziedzeru aktivitāti, kavējot nervu impulsus, kā rezultātā dziedzeru sekrēcija mazinās un svīšana normalizējas.

KĀ NOTIEK PROCEDŪRA?

Botulīna toksīnu ar vairākiem, praktiski nesāpīgiem dūrieniem ievada ādā, kas uz laiku bloķē sviedru dziedzeru darbību.

CIK ILGI SAGLABĀJAS EFEKTS?

Efekts parādās 4-6 dienu laikā un botulīna injekcijas iedarbība saglabājas 6-9 mēnešus. Noturīgam efektam rekomendējam procedūru veikt 1-2 reizes gadā.